Kasko Sigortası

Hasarlanmayan araç icat edilene kadar, yedek aracınız bizden!
olduğu her an yanınızdayız
+90 (532) 270 41 95

Kasko Sigortası

Kasko, otomobil sigortalarından bir tanesidir ve amacı, sigorta edilen aracın uğrayabileceği zararları karşılamaktır. Kaza, yangın, çalınma gibi olası durumlar için kasko sigortası, sigortalıya tazminat ödenmesini sağlar. Bu sigorta, sigortalıya ait olan aracın zararlarını teminat altına alır.

Kasko Sigortası Kapsamı

Kasko sigortası isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Standart teminatlar dışında, sigortalının talebi doğrultusunda ek teminatlar da sunulabilir. Kasko sigortası, Türkiye sınırları içinde geçerlidir ve poliçede aksi belirtilmediği sürece geçerlidir.

Kasko Sigortası Başlangıç ve Bildirim Süreleri

Kasko sigortası, ödemenin yapıldığı gün veya peşinatın ödendiği gün (eğer taksitli ödeme yapılacaksa) başlar. Kasko sigortası, Türkiye saati ile 12:00’de başlar ve aynı saatte sona erer, ancak taraflar arasında farklı bir kararlaştırma yapılmışsa bu geçerli olabilir.

Sigorta ettiren, araca zarar verici bir olayın yaşandığı günden itibaren en geç 5 iş günü içinde sigortacıya bildirmek zorundadır. Sigortacı, sigortalıya hasar ve tazminat miktarını en geç 15 gün içinde, hasar ile ilgili belgelerin verilmesinden sonra bildirmek zorundadır.

Kasko Sigortası Hangi Riskleri Kapsar?

Kasko sigortası yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyacınıza uygun kasko teminatlarının seçilmesidir. Kasko sigortası çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma ana teminatlarını içerir.

Muafiyetli Kasko Nedir?

Muafiyetli kasko, genellikle bütçesini aştığı için kasko yaptırmaktan vazgeçme aşamasında olan tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Araç Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası, aracınızda belli risklerin gerçekleşmesi sonucu oluşabilecek zararların finansal olarak güvence altına alınmasıdır.